Durst Rho P10 250HS

Nové možnosti tisku ve společnosti LOGIK

Na počátku roku 2016 rozšířila početné řady našich tiskových strojů první velkoplošná digitální tiskárna Durst Rho P10 250HS, určená na výrobu menších sérií, u kterých není pro zákazníky ekonomicky výhodné tisknout na ofsetu. Zákazníci společnosti LOGIK tak své zakázky budou mít vyrobené ještě rychleji při zachování kvality ofsetu. V rámci střední Evropy se jedná ve všech směrech o unikátní technologii, zejména s ohledem na rychlost a kvalitu tisku.

Materiály

Durst je tzv. hybridní tiskárna. To znamená, že potiskne prakticky jaká koliv pevná i pružná média. V případě společnosti LOGIK budou samozřejmě dominovat lepenky pro výrobu POP/POS komunikace. Nicméně naše výrobní možnosti se rozšíří i o potisk exkluzivních materiálů včetně skla nebo backlit materiálů, případně běžnějších produktů, například billboardů, a nabídnou tak našim klientům i další služby. Durst Rho umožňuje tisk až do šířky 250 cm, délka je omezena pouze délkou vloženého média.

Potisk lepenky

Potisk lepenky je pro běžné velkoplošné tiskárny velmi náročným úkolem kvůli citlivosti na teplotu. Firma Durst má za sebou léta praktických zkušeností s potiskem lepenky a kartonu, které zúročila ve speciální úpravě pro potisk lepenky. Tato úprava tiskárně nijak neubírá na schopnosti potisknout libovolný materiál, ale v běžném provozu výrazně zjednodušuje potisk lepenky.

durst Rho P10_250-4C bw_jpeg

Kvalita

Společnost Durst patří mezi světové lídry zejména díky soustředění na bezkonkurenční kvalitu tisku. Rozlišení 1000 dpi je plně srovnatelné s ofsetovým tiskem, stejnějako barevný rozsah. Durst Rho P10 250HS doplňuje naše ofsetové technologie tak, aby zákazníci nepoznali rozdíl v kvalitě a bez ohledu na výrobní technologii obdrželi perfektní produkt. Kvalita tisku stroje Durst, instalovaného ve společnosti LOGIK, je dokonce taková, že vyhoví i nejnáročnějším požadavkům, například na tisk věrných uměleckých reprodukcí. Rychlost Na trhu existují tiskárny, které jsou rychlé. Také tiskárny, které umí tisknout extrémně kvalitně. A pak je tu Durst Rho P10 250HS. Neexistuje příliš mnoho tiskáren, které by dokázaly spojit oba faktory. Díky tomu můžeme nabídnout zákazníkům tisk rychlostí 400 m2/hodina, což je ekvivalent přibližně 260 archů B0. To znamená, že za hodinu potiskne až 80 běžných čtvrtpaletových stojanů.

Inkousty

Durst věnuje mnoho péče vlastnímu vývoji inkoustů. Pro tisk na papír (včetně lepenky) a plasty jsou používány speciální POP inkousty s výborným barevným rozsahem a minimálním odérem.

Konstrukce

Stroje Durst se vyznačují robustní hliníkovou konstrukcí a mimořádnou přesností výroby, což jsou parametry, které přispívají k rychlosti a kvalitě tisku. Všechny díly včetně obrábění jsou vyvinuty a vyrobeny v Rakousku ve městě Lienz ve velmi moderním závodě. Magnetický lineární pohon (vozík s hlavami není poháněn mechanicky, ale pohybuje se na magnetickém polštáři s přesností 2 pm) zajišťuje konstantně vysokou kvalitu tisku a výkon bez ztráty parametrů vlivem vymezení mechanických tolerancí.

Tiskové hlavy

Průmyslové tiskové hlavy Durst Quadro Array 10 disponují vysokou odolností a konstrukcí pro nejvyšší zatížení. Funkce Variodrop zajišťuje rovnováhu mezi detailem (4px písmo) a perfektní kvalitou ploch. Komplexní ochrana tiskových hlav pomocí přesných crash senzorů brání haváriím během tisku.

Produktivita

- Kontinuální tisk ve všech režimech.
- White skip (přeskakování bílých ploch) ve všech režimech.
- Bílou barvou probíhá standardně předtisk i podtisk.
- Plná automatizace nebo poloautomatizace.
- Dvoustupňové vytvrzování: PIN LED curing fixuje pozici tiskového bodu na materiál pro perfektní kvalitu, následuje úplné vytvrzení ve vysokém výkonu pomocí UV lamp-tisk je tak ihned připraven.

Potisknutelné materiály

Rolové i deskové materiály
- nejširší škála všech běžných materiálů od hliníku, akrylátu přes lepenku, fólii, papír až po banner
- obtížně potisknutelné materiály, jako je Pentaprint
- bezproblémový potisk lepenky na rozdíl od konkurenčních strojů
- potisk exkluzivních materiálů, například dřeva, skla,...
- role do 200 kg - cenová efektivita

Komentáře jsou uzavřené

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat