KBA Rapida 164: 
náš největší dělník

Formát B0+ patří mezi největší tiskové formáty v ofsetovém tisku. Nejenže na něj můžete natisknout motiv až do rozměru odpovídajícího standardnímu formátu B0, ale můžete také využít skládání více motivů na jeden arch a tím uspořit náklady. V tiskárně LOGIK je KBA Rapida 164, stroj formátu B0, rozměrově největším dělníkem z našich tiskových strojů.

Modelová řada Rapida 164 byla výrobcem představena na přelomu let 2012 a 2013 a vychází ze série 145, přičemž obě rodiny se liší především plochou pro tisk. Datum představení ukazuje, že se jedná o nejmodernější generaci strojů, plnou automatiky a dalších chytrých řešení, která směřují především k co nejvyšší rychlosti a kvalitě tisku, stejně jako minimální zmetkovitosti a odpadu. Pro zákazníka to znamená několik věcí – svou zakázku bude mít k dispozici velmi rychle, v maximální možné kvalitě za minimální náklady, které nejsou zbytečně navyšovány nehospodárným využitím barev či velkým odpadem vzniklým při rozjezdu tiskového stroje.

Velký a rychlý

KBA Rapida patří díky moderní konstrukci zároveň mezi nejrychlejší stroje s takto velkým formátem. Dle konfigurace dokáže potisknout až 15 000 archů za hodinu. Za osmihodinovou směnu tak pro představu zvládne potisknout až 26 fotbalových hřišť. To je jako skoro všechny stadióny první a druhé české fotbalové ligy (těch je 30). Předpokládáme však, že nepotiskujete zrovna fotbalová hřiště.
Tedy vězte, že běžných A1 posterů zvládne Rapida vytisknout kolem 25 000 za hodinu. Pokud potřebujete katalog formátu A5, díky výkonu KBA Rapida 164 jich za hodinu můžete mít přibližně bezmála 200 tisíc. Pro srovnání, stejně rychlá tiskárna (tedy s kapacitou kolem 12 000 – 15 000 archů/hod.) nejběžnějšího formátu B2 jich za stejnou dobu zvládne čtyřikrát méně.

Pozře skoro cokoliv

Tedy alespoň co se týká variant papírů. Ve standardní výbavě je KBA Rapida 164 připravena na média s tloušťkou v rozmezí 0,1−0,7 mm. Stejné rozmezí platí v případě výbavy pro potisk výhradně papírů. S výbavou pro potisk hladké lepenky od cca 450 g/m2 stroj zvládne až 1,2 mm silný materiál. Výbava pro potisk mikrovlny je pak nastavena až na tloušťku 1,6 mm a tak je stroj vhodný na velmi široké portfolio zakázek.
Obecně patří KBA Rapida 164 celosvětově mezi nejmodernější dostupné technologie pro tisk a provozovatelům nabízí obrovské benefity pro zákazníky v oblasti rychlosti, kvality a ceny tisku.
Využití formátu B0+ umožňuje společnosti LOGIK flexibilní přístup k nejrůznějším typům zakázek a maximální produktivitu.

O společnosti KBA

Společnost Koenig & Bauer neboli KBA z německého Würzburgu je nejstarším výrobcem tiskových strojů na světě. Firmu založili Friedrich Koenig a Andreas Friedrich Bauer už v roce 1817. 
KBA patří i divize KBA Grafitec, v současné době jediný výrobce ofsetových strojů v České republice. Model KBA Rapida 164 se vyrábí v německém závodě společnosti ve městě Radebeul.

Komentáře jsou uzavřené

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat