Pantone po třech letech představil novou barvu

Když chcete někoho znejistět, navrhněte mu, aby vymyslel novou barvu.
Pro odborníky společnosti Pantone je to v podstatě denní chléb, i když ho někdy mohou jíst tři roky. Přesně tolik doby totiž uběhlo od poslední představené nové barvy.

V polovině dubna představila společnost zbrusu novou barvu, která bude oficiálně zařazena do vzorníků Pantone Matching System. Novinka, patřící do rodiny žlutých odstínů, má název Mimoňská žlutá. Přijde vám ten název poněkud zvláštní? Ne, neodkazuje na město v severních Čechách.

Filmovým fanouškům možná napoví oficiální anglický název – Minion Yellow. Barva má totiž stejný odstín, jako pleť zábavných postaviček filmu Despicable Me (v ČR pod názvem Já, padouch), Mimoňů – v originále Minions. A stejně jako tyto příšerky s jedním až dvěma očima má být podle představitelů společnosti Pantone plná radosti, naděje a optimismu.

„Jedná se o barvu, která má zvyšuje povědomí a přináší čistotu, prosvětluje cestu k inteligenci, originalitě a zdrojům otevřené mysli,“ říká Leatrice Eiseman, výkonná ředitelka Pantone Color Institute, což je součást společnosti Pantone, zkoumající nové barvy a jejich vliv na příjemce.

Komentáře jsou uzavřené

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat