3D publikace

Pro ambiciózní vydavatelství Studio Marwin jsme v rámci projektu Marwin jsme v rámci projektu Marwin Edition konstrukčně navrhli, vytiskli a knihařsky zpracovali dvě jedinečné prostorové knihy. Jejich výjimečnost tkví zejména ve složitosti vyobrazených motivů. Jsou důkladně promyšleny tak, aby se v knize i při opakovaném otevření vždy zobrazovaly stejně, držely tvar a zachovaly si požadovanou funkčnost.

Obě knihy jsme ve fázi vývoje důsledně testovali. Složitost jednotlivých prvků nám nedovolila použít pro kompletaci strojní knihaření, a tak nastoupili zaměstnanci a všechny knihy v těchto sériích kompletovali ručně. Výsledkem je naprostý originál, nad kterým zaplesá srdce každého milovníka knih.

Betlém

Prostorovou knihu jemného lidového betlému navrhl výtvarník Milan Teslevič, kterého možná znáte jako dvorního ilustrátora nesmrtelných Foglarových děl. Po otevření betlému dýchne na čtenáře atmosféra starých časů, lidových zvyků a vánoční pohody.

Ve složeném formátu se kniha pyšní rozměry 220 x 320 milimetrů. Po rozložení kniha zabere prostor 440 x 320 milimetrů. Maximální výška celkem sedmi 3D prvků dosahuje 250 milimetrů. Aby publikace vydržela dlouho krásná, použili jsme na ni matnou laminaci.

Indiáni

Druhou publikací, kterou jsme v létě pro vydavatelskou řadu Marwin Edition připravovali, je kniha Indiáni. Jedná se o rozsáhlou publikaci o severoamerických indiánech, která atraktivním způsobem popisuje život původních obyvatel Severní Ameriky.

Součástí knihy je nádherný prostorový prvek, který ve 3D formátu znázorňuje klasický indiánský tábor a intuitivně doprovází děj celé knihy. Malí i velcí čtenáři se I< ní jistě budou rádi opětovně vracet. Všechny ilustrace v knize pochází, stejně jako v případě betlému, od Milana Tesleviče a vycházejí z dobových pramenů či dochovaných fotografií. Po odborné stránce při přípravě knihy spolupracoval legendární cestovatel a náčelník kmene Kikapů pan Miloslav Sting'. Ten je zároveň váženým kmotrem knihy. Každý výtisk včetně prostorového prvku jsme pečlivě ručně lepili a kompletovali. Na knihu o formátu 220 x 320 milimetrů jsme použili vazbu V8.

Komentáře jsou uzavřené

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat