tiskárna, tiskový stroj

DURST RHO P10 250HS

Nové možnosti tisku ve společnosti LOGIK

Na počátku roku 2016 rozšířila početné řady našich tiskových strojů první velkoplošná digitální tiskárna Durst Rho P10 250HS, určená na výrobu menších sérií, u kterých není pro zákazníky ekonomicky výhodné tisknout na ofsetu. Zákazníci společnosti LOGIK tak budou mít své zakázky vyrobené ještě rychleji při zachování kvality ofsetu. V rámci střední Evropy se jedná ve všech směrech o unikátní technologii, zejména s ohledem na rychlost a kvalitu tisku.

MATERIÁLY

Durst je tzv. hybridní tiskárna. To znamená, že potiskne prakticky jakákoliv pevná i pružná média. V případě společnosti LOGIK budou samozřejmě dominovat lepenky na výrobu POP/POS komunikace. Nicméně naše výrobní možnosti se rozšíří i o potisk exkluzivních materiálů včetně skla nebo backlitových materiálů, případně běžnějších produktů, například billboardů, a nabídnou tak našim klientům i další služby. Durst Rho umožňuje tisk až do šířky 250 cm a délka je omezena pouze délkou vloženého média.

POTISK LEPENKY

Potisk lepenky je pro běžné velkoplošné tiskárny velmi náročným úkolem kvůli citlivosti na teplotu. Firma Durst má za sebou léta praktických zkušeností s potiskem lepenky a kartonu, která zúročila ve speciální úpravě pro potisk lepenky. Tato úprava tiskárně nijak neubírá na schopnosti potisknout libovolný materiál, ale v běžném provozu výrazně zjednodušuje potisk lepenky.

KVALITA

Společnost Durst patří mezi světové lídry zejména díky soustředění na bezkonkurenční kvalitu tisku. Rozlišení 1 000 DPI je plně srovnatelné s ofsetovým tiskem, stejně jako barevný rozsah. Durst Rho P10 250HS doplňuje naše ofsetové technologie tak, aby zákazníci nepoznali rozdíl v kvalitě a bez ohledu na výrobní technologii obdrželi perfektní produkt. Kvalita tisku stroje Durst instalovaného ve společnosti LOGIK je dokonce taková, že vyhoví i nejnáročnějším požadavkům, například na tisk věrných uměleckých reprodukcí. Na trhu existují tiskárny, které jsou rychlé. Také tiskárny, které umí tisknout extrémně kvalitně. A pak je tu Durst Rho P10 250HS. Neexistuje příliš mnoho tiskáren, které by dokázaly spojit oba faktory. Díky tomu můžeme zákazníkům nabídnout tisk rychlostí 400 m2/hod., což je ekvivalent přibližně 260 archů B0. To znamená, že za hodinu potiskne až 80 běžných čtvrtpaletových stojanů.

INKOUSTY

Durst věnuje mnoho péče vývoji vlastních inkoustů. Pro tisk na papír (včetně lepenky) a plasty jsou používány speciální POP inkousty s výborným barevným rozsahem a minimálním odérem.

KONSTRUKCE

Stroje Durst se vyznačují robustní hliníkovou konstrukcí a mimořádnou přesností výroby, což jsou parametry, které přispívají k rychlosti a kvalitě tisku. Všechny díly včetně obrábění jsou vyvinuty a vyrobeny v Rakousku ve městě Lienz ve velmi moderním závodě. Magnetický lineární pohon (vozík s hlavami není poháněn mechanicky, ale pohybuje se na magnetickém polštáři s přesností 2 pm) zajišťuje konstantně vysokou kvalitu tisku a výkon bez ztráty parametrů vlivem vymezení mechanických tolerancí.

TISKOVÉ HLAVY

Průmyslové tiskové hlavy Durst Quadro Array 10 disponují vysokou odolností a konstrukcí pro nejvyšší zatížení. Funkce Variodrop zajišťuje rovnováhu mezi detailem (4px písmo) a perfektní kvalitou ploch. Komplexní ochrana tiskových hlav pomocí přesných crash senzorů brání haváriím během tisku.

PRODUKTIVITA
 • Kontinuální tisk ve všech režimech.
 • White skip (přeskakování bílých ploch) ve všech režimech.
 • Bílou barvou probíhá standardně předtisk i podtisk.
 • Plná automatizace nebo poloautomatizace.
 • Dvoustupňové vytvrzování: PIN LED curing fixuje pozici tiskového bodu na materiál pro perfektní kvalitu, následuje úplné vytvrzení ve vysokém výkonu pomocí UV lamp – tisk je tak ihned připraven.
POTISKNUTELNÉ MATERIÁLY
 • Rolové i deskové materiály.
 • Nejširší škála všech běžných materiálů, od hliníku a akrylátu přes lepenku, fólii a papír až po banner.
 • Obtížně potisknutelné materiály, jako je Pentaprint.
 • Bezproblémový potisk lepenky na rozdíl od konkurenčních strojů.
 • Potisk exkluzivních materiálů, například dřeva, skla, …
 • Role do 200 kg – cenová efektivita.

Napište nám:

print@log.cz

Volejte nám:

+420 270 004 398


TVAROVÝ VÝSEK A PERFORACE

technologie, postpress

TVAROVÝ VÝSEK A PERFORACE

TVAROVÝ VÝSEK Jedná se o klasickou technologii, která dává tiskovině konečnou podobu. Upravuje…

více ›

SLEPOTISK

technologie, postpress, obaly

SLEPOTISK

Prostřednictvím nejmodernějších metod zušlechťování zvýrazníme tiskoviny a obalový materiál…

více ›

TECHNOLOGIE TISKU

tiskárna

TECHNOLOGIE TISKU

RGB netiskneme! aneb proč se může váš leták lišit od náhledu na monitoru RGB je zkratkou…

více ›

KROUŽKOVÁ VAZBA

knižní vazba

KROUŽKOVÁ VAZBA

V roce 2014 jsme modernizovali technologii pro vazbu kovovou vinutou spirálou a kovovým hřebenem …

více ›

DIGITÁLNÍ TISK

tiskárna, tiskový stroj

DIGITÁLNÍ TISK

XEROX Color 1000, formát 330 × 488 mm Durst Rho P10 250 HS, formát až do šířky 2 500 mm ×…

více ›

KBA RAPIDA 164: NÁŠ NEJVĚTŠÍ DĚLNÍK

tiskárna, tiskový stroj, ofsetový tisk

KBA RAPIDA 164: NÁŠ NEJVĚTŠÍ DĚLNÍK

Formát B0+ patří mezi největší tiskové formáty v ofsetovém tisku. Nejenže na něj můžeme…

více ›

NEBOJTE SE, MY TO SLEPÍME…

tiskárna, tiskový stroj, obaly

NEBOJTE SE, MY TO SLEPÍME…

Co všechno? Krabičky, lékovky, adventní kalendáře, digiboxy a další papírové a kartonové obaly.…

více ›

ZLATORAŽBA

technologie, postpress

ZLATORAŽBA

Klasická horká ražba je používána již mnoho desetiletí a setkáváme se s ní na luxusních obalech…

více ›

LOGIK, S.R.O.

Společnost LOGIK patří mezi největší tiskárenské komplexy na území České republiky s rozsáhlými možnostmi v oblasti publikací a vizuální komunikace. Mezi prvními tiskárnami v České republice jsme prokázali shodu zavedeného integrovaného systému s nově vydanými normami ČSN EN ISO 9001:2016 a ČSN EN ISO 14001:2016. Platnost těchto osvědčení se týká nejen obecných polygrafických procesů, ale i nákupu a prodeje, vývoje a konstrukce obalů a stojanů, kompletních grafických služeb, přípravy dat a kalibrace CTP. Zodpovědný přístup k životnímu prostředí dokládají certifikáty FSC a PEFC.

TOP