GOOGLE CARDBOARD ANEB ZÁŽITKY NA CELÝ ROK

agentura, INSPIRACE

GOOGLE CARDBOARD ANEB ZÁŽITKY NA CELÝ ROK

Představujeme vám netradiční platformu osobní zábavy a také náš vánoční dárek pro naše zákazníky pro letošní sezonu – brýle pro virtuální realitu Google Cardboard. Pojďte se s námi podívat na svět v roce 2017 trochu jinak.

Co je vůbec Google Cardboard? Projekt Google Cardboard představila firma Google na vývojářské konferenci v roce 2014 jako univerzální platformu pro dostupnou virtuální realitu. A co je nejlepší, veřejnosti dala k dispozici veškeré zdrojové informace, takže si každý může doma vyrobit brýle a užívat si světa ve 360stupňovém pohledu. Stačí k tomu v podstatě málo – kousek kartonu, dvě čočky a dva magnety. Velkou výhodou je, že Google stanovil jasně daný standard a celý ekosystém pro virtuální realitu, takže nabízí i nástroje pro tvorbu a distribuci obsahu. Toho se hned chytili i velcí výrobci, zejména z řad čínských firem, a původně kartonový cardboard začali vyrábět i z plastů a dalších materiálů. Jak je to možné? Projekt Cardboard nijak nestanovuje materiály nutné pro výrobu, v podstatě jde jen o to, že výrobce, který přijde s nějakým originálním uchycením čoček, vytvoří prostřednictvím nástrojů Google profil právě pro své zařízení.

A to už se dostáváme k důvodům, které nás vedly k tomu, abychom našim klientům dali jako poděkování za spolupráci právě brýle cardboard, jež jsme ve stylu některých našich předchozích dárkových předmětů pojmenovali watch.ink.


Jak jistě víte, letošek jsme věnovali komunikaci s klienty prostřednictvím zajímavých, hravých a praktických dárků (prostírání alias Člověče, nezlob se! nebo květináč alias bonboniéra či oceněný kalendář na rok 2016). A právě Google Cardboard je jejich letošním vrcholem.

První důvod je nasnadě – když se něco jmenuje cardboard, tedy karton, a karton je jedním z našich hlavních výrobních materiálů, musíme se o to zajímat. Druhý důvod – milujeme výzvy a rádi hledáme hranice toho, co jsme schopni vlastními silami z kartonu vyrobit. Google Cardboard je pekelně složitá skládanka…

A konečně třetí důvod – kromě služeb tiskárny nabízíme i služby reklamní agentury, a proto jsme vytvořili i vlastní virtuální video, abychom klientům ukázali, co umíme.

Ptáte-li se, jak dlouho nám trvalo celou akci vymyslet, nakreslit a vyrobit, pak vězte, že jsme tento nápad zpracovávali už s prvními letními vedry. Nechtěli jsme prostě jen objednat brýle ve firemních barvách z Alibaby a tvářit se, že se jedná o náš produkt. Šli jsme skutečně od prvních nákresů přes tvorbu obsahu až k vlastní výrobě jak brýlí, tak krabiček.

JAK NA TO?

Takže co dělat s brýlemi watch.ink? V podstatě na tom nic není. Brýle opatrně vyjměte z krabičky, ve které najdete také dvě kartičky. Na jedné z nich je návod na použití a QR kód k našemu PF, na druhé cesta k dalšímu zábavnému obsahu. Pokud telefonem načtete QR kód našeho PF, automaticky se otevře aplikace YouTube s naším videem. Stačí, když ve stavovém řádku kliknete na ikonku brýlí, a obsah se přepne do pohledu kompatibilního s cardboardem. Telefon vsunete do brýlí a už jste ve virtuální realitě ponořeni do produkce společnosti LOGIK.

Druhá kouzelná kartička vám otevře svět veškeré virtuální reality na YouTube, stejně jako speciální aplikaci Cardboard pro Android nebo iOS, ve které naleznete vymakaný obsah v podobě nejrůznějších veselých animovaných příběhů, hororových zážitků se žraloky či Drákulou nebo adrenalinových průjezdů horskou dráhou s možností rozhlížení. Doporučujeme konzumovat vsedě – je to opravdu jízda – nebo začněte něčím méně adrenalinovým…

Náš tajný tip – u nás v oddělení marketingu jednoznačně vede animovaný příběh s velice vtipným koncem nazvaný Invasion – jako hlavní hrdina zde vystupuje roztomilý králíček… A k čemu je QR kód na brýlích? Ten je takový servisní. Pokud by se vám stalo, že by dojem na první pohled nebyl úplně dokonalý (například budete mít zdvojený obraz či nebudete moci zaostřit), načtěte tento kód prostřednictvím aplikace Cardboard nebo YouTube (viz druhá kartička) a případné problémy se vyřeší. Přejeme vám celý příští rok krásné zážitky nejen ve virtuální realitě!


Napište nám:

print@log.cz

Volejte nám:

+420 270 004 398


POMÁHÁME NAŠIM ZÁKAZNÍKŮM NAPLŇOVAT JEJICH CÍLE

agentura

POMÁHÁME NAŠIM ZÁKAZNÍKŮM NAPLŇOVAT JEJICH CÍLE

PRACUJEME PRO NEJVĚTŠÍ ZÁKAZNÍKY NA TRHU. PŘIDEJTE SE K NIM I VY Na počátku každé realizace…

více ›

CHCETE VÍC OD SVÉ TISKÁRNY? UMÍME TAKÉ EXKLUZIVNÍ ŠPERKY

agentura

CHCETE VÍC OD SVÉ TISKÁRNY? UMÍME TAKÉ EXKLUZIVNÍ ŠPERKY

Že dokážeme navrhnout a realizovat cokoliv ze světa tisku, to už určitě víte. Umíme toho ale…

více ›

BENU V NOVÉM HÁVU

agentura

BENU V NOVÉM HÁVU

Cílem projektu brandingu bylo vhodným způsobem navázat na nově budovaný komunikační koncept…

více ›

SPOLEČNOST LOGIK

agentura

SPOLEČNOST LOGIK

Patříme mezi největší tiskárenské komplexy na území České republiky. Máme rozsáhlé možnosti v…

více ›

CHCETE BÝT SPOKOJENÝM ZÁKAZNÍKEM?

agentura

CHCETE BÝT SPOKOJENÝM ZÁKAZNÍKEM?

Jaké jsou důvody, proč spolupráci se společností LOGIK volí už více než 15 procent firem ze…

více ›

OTEVŘENÍ PARKOVÉHO MUZEA

event

OTEVŘENÍ PARKOVÉHO MUZEA

Klient: Skanska Reality, a. s. V polovině června se společnost LOGIK podílela na organizaci…

více ›

DONUTY NA SNĚHU

event, case study

DONUTY NA SNĚHU

Klient: La Lorraine, a. s. Pro segment donutů jsme v letošní zimě připravili a kompletně…

více ›

LOGISTIKA není jen dodání zboží

logistika

LOGISTIKA není jen dodání zboží

Logistika je důležitým spojovacím článkem mezi výrobou a zákazníkem, představuje veškeré skladové…

více ›

LOGIK, S.R.O.

Společnost LOGIK patří mezi největší tiskárenské komplexy na území České republiky s rozsáhlými možnostmi v oblasti publikací a vizuální komunikace. Mezi prvními tiskárnami v České republice jsme prokázali shodu zavedeného integrovaného systému s nově vydanými normami ČSN EN ISO 9001:2016 a ČSN EN ISO 14001:2016. Platnost těchto osvědčení se týká nejen obecných polygrafických procesů, ale i nákupu a prodeje, vývoje a konstrukce obalů a stojanů, kompletních grafických služeb, přípravy dat a kalibrace CTP. Zodpovědný přístup k životnímu prostředí dokládají certifikáty FSC a PEFC.

TOP